تبلیغات
بدنسازی - تغذیه قدرتی با جانی جکسون

http://www.e-jafarpoor.com/wp-content/uploads/2012/01/Johnnie_Jackson-53.jpg

به ادامه مطلب بروید
برای افزایش قدرت اسفناج را فراموش کنید چون دیگر مرد اسفناجی (پاپ آل ) اسطوره قدرت نیست حالا پاورلیفتر ها قهرمانان قدرت جهان هستند. جانی جکسون یک بدنساز پاورلیفتر است که از این حیث منحصر به فرد به حساب می آید. اینجا جکسون به تغذیه خاص خود در دوران تمرینات قدرتی اشاره می کند .

http://www.shabnamnews.com/upload/eco/shabnamnews279944446020281.jpg     

نقش گوشت قرمز

بعضی بدنسازان از مصرف گوشت قرمز پرهیز می کنند چون محتوای چربی آن زیاد است اما برای قدرت به نظرم این منبع غذایی خیلی مهم است. هرکسی که در دوره افزایش قدرت از مصرف گوشت قرمز اجتناب می کند اشتباه می کند . این ماده غذایی غنی از پروتئین و کراتین است که می تواند به عضله سازی و افزایش قدرت تان کمک کند و چربی موجود در آن باعث افزایش کالری مصرفی می شود چون هر گرم چربی بیشتر از کربوهیدرات و پروتئین انرژی دارد . گوشت قرمز بی چربی و استیک ها انتخاب های خوبی هستند برای رژیم های افزایش حجمhttp://www.p30pic.com/dl/hd/bread/bread-04.jpg


صبحانه بدنسازی و پاور

صبحانه من خیلی فرقی با بدنسازان ندارد. مقدار غذا است که در مسابقات بدنسازی و مسابقات پاورلیفتینگ فرق می کند . نوعی غذاها واقعا فرقی نمی کند. معمولا ۸ عدد تخم مرغ می خورم وحدود ۳ لیوان GRITS (غذایی تهیه شده از ذرت است که مثل پوره می شود و در صبحانه استفاده می شود و ماده اصلی آن ذرت است) دارم و ۲ تکه نان تست گندم و حدود ۲۲۰ گرم استیک. وقتی هم که در حال آماده شدن برای یک مسابقه بدنسازی هستم همین غذاها را می خورم اما با مقدار کمتر چون کالری مصرفی ام کمتر است.
حدود ۲ ساعت بعد از صبحانه به باشگاه می روم و لازم است که مقدار کالری مصرفی ام را در صبحانه به حداکثر برسانم. همچنین لازم است تا حد ممکن رژیم را سالم حفظ کنم .نیاز به غذا دارم تا بدن بتواند از آن انرژی دریافت کند و بعد از تمرین هم به ریکاوری کمک کند.


http://i.ehow.co.uk/images/a05/2j/am/make-chicken-curry-family-recipe-800x800.jpg


وعده قبل از تمرین

معمولا حدود۹۰دقیقه قبل از اولین تکرار تمرین صبح وعده دوم را میخورم متغیر است اما معمولا ۲۸۰ گرم مرغ است با ۵/۲ فنجان برنج سفید . نیاز به پروتئین با حداقل چربی ممکن دارم و کربوهیدرات ساده که بدن بتواند به سرعت آنها را بسوزاند . مرغ منبع دیرهضم تری از پروتئین است و ریکاوری را آغاز می کند و برنج هم از طرفی سریع هضم می شود . نمی خواهم برای مدت زیادی در بدنم بماند . در این وعده اطمینان حاصل می کنم که خیلی سر و اصطلاحا متورم به باشگاه نرم .

http://www.zohur12.ir/wp-content/uploads/2013/09/87041138596964353601.jpg

وعده بعد از تمرین

درست بالافاصله پس از تمرین توصیه می کنم یک وعده نوشیدین پروتئینی داشته باشد مثل MESO-TECH این یک مکمل MRP  است که حاوی همه چیز است برای بازسازی ذخایر انرژی بدن و رشد تا ۳۰ دقیقه بعد از تمرین هیچ چیز بهتر از ۲۸۰ گرم استیک و ۳۴۰ گرم سیب زمینی .شیرین نیست که اندکی طولانی تر در بدن می ماند تا به بازسازی ذخایر گلیکوژن کمک کند .


غذاهای قدرتی

این ۳ ماده غذایی بیشتر از هر ماده دیگر برای قوی ترین بدنسازان جهان تولید انرژی می کند . سیب زمینی : جانی جکسون در زمان تمرین برای افزایش قدرت عاشق سیب زمینی است . او سراغ انواع دیرهضم تر مثل سیب زمینی شیرین در وعده بعد از تمرین می رود تا بازسازی انرژی آرام تر انجام شود اما او برای انرژی سریع سراغ سیب زمینی عادی می رود .
گوشت قرمز : جکسون به رژیمی سرشار از گوشت قرمز اعتقاد دارد که سرشار از کراتین و چربی پرکالری است.
جودوسر:گرچه GRITاولویت برای صبحانه است اما جودوسر هم می تواند آشناتر باشد و فواید مشابهی هم داشته باشد . این غذای دیرهضم تمام ارزش مورد نیاز برای انجام تمرینات سنگین است .
نوشته شده در دوشنبه 20 مرداد 1393 ساعت 11:17 ق.ظ توسط : سعید قاسمی | دسته : توصیه های ورزشی، 
 •    [ نظرات ]

 • درباره

  بدنسازی


  بهترین پست ها را در زمینه پرورش اندام در این وبلاگ بیابید

  دسته بندی ها

  جستجو

  نظر سنجی

  نظر شما در مورد وبلاگ چیست؟

  امکانات

  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :


  قالب وبلاگ