تبلیغات
بدنسازی،برنامه تمرینی بدنسازی،عکس بدنسازی - آیا خود ارضایی در ورزش مضر است؟
یکشنبه 2 مهر 1391

آیا خود ارضایی در ورزش مضر است؟

   نوشته شده توسط: پسران ایران    نوع مطلب :آیا خود ارضایی در ورزش مضر است؟ ،

عواقب خود ارضایی

توجه و آگاهی به عواقب خود ارضایی باعث می‌شود که انسان بهتر بتواند دامن همت به کمر زده و از این گناه اجتناب ورزد.

عواقب سوء و پیامدهای منفی و عملی این گناه جدای از آنکه معصیت و حرام است، به چهار دسته تقسیم می‌شود

دسته اول: آسیب‌های جسمانی

1. ضعف و تحلیلِ قوای جسمانی

کاهش انرژی جسمانی بدن از مضرات مهم و جبران ناپذیر خود ارضایی است. لاغری، لرزش بدن، پژمردگی،ضعف مفاصل، تشنج، زردی و تیرگی چهره، از نشانه‌ها و عوارض ضعف جسمانی است.

متأسفانه ضعف جسمانی به همین جا ختم نمی‌شود بلکه کل بدن را ساقط می کد. شخصی که مبتلا به این عمل شوم شود، رفته رفته ضعف شدید در خود احساس کرده، کمر درد او را آزار می‌دهد تا این که به فلج عمومی بدن مبتلا می‌شود.

2. ضعف بینایی

خود ارضای به تدریج در نور چشم و قدرت بینایی اثر می‌گذارد و آن را کاهش می‌دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگی به درجات و شدت خود ارضایی دارد و این به حدی است که گاه به نابینایی منجر می‌شود.

با این که اهل ورزش هستم چشمانم خسته می‌شود و جلو چشمم تیره و تار می‌شود به حدی که سرگیجه می‌گیرم آیا این از عوارض خود ارضایی است؟ «نامه‌ای از یک پسر 18 ساله»

گناه

3. آسیب پذیری در برابر بیماری‌ها

تحلیل رفتن قدرت بدن و قوای جسمانی، بستر پذیرش سایر بیماری‌ها را فراهم می‌آورد. جسمی که با خود ارضایی ضعیف شده است نمی‌تواند در مقابل میکروب‌ها و ویروس‌ها از خود دفاع کند. جوانی مبتلا به این عمل شوم بود، در همین حین به یکی از بیماری‌های همراه با تب دچار شد و در همان حال خود ارضایی می‌کرد، در روز ششم بیماری کاملاً ضعیف شده بود و در نتیجه مرگ او را فراگرفت.

4. آسیب دستگاه تناسلی و ناتوانی‌های جنسی و تولید مثل

خود ارضایی اثرات مهمی در دستگاه تناسلی از خود برجای می‌گذارد. دکتر «هوچنین سون» معتقد است که عموم ناراحتی‌های مربوط به دستگاه تناسلی از آثار خود ارضایی است. بعضی از این اثرات عبارتاند از:

تورم غدد وذی ،تورم کانال نطفه ، تورم قسمت پایینی و عقب کانال ادرار،شل شدن عضلات تناسلی ،خروج بی اختیار منی با کوچک‌ترین حادثه ،ایجاد قاعدگی نامنظم و خروج ترشحات چرکی و احساس درد هنگام قاعدگی در دختران ، از بین رفتن پرده بکارت ، بیماری‌های مقاربتی ، عقیم شدن

5. آسیب مراکز عصبی و غدد در مغز

در اثر خود ارضایی و تحریک زیاد، هیپوتالاموس آسیب می‌بیند. مغز و مراکز حساس دیگر مکرراً دچار کاهش نسبی جریان خود می شوندن و از این طریق آسیب‌های جبران ناپذیر و بر آن‌ها وارد می‌شود. تخلیه‌های مکرر عصبی، موجب ضعف اعصاب می‌شود.

شخصِ خود ارضا نسبت به کوچک‌ترین محرک محیطی حساس است، حوصله گفت و گو با دیگران را ندارد، زود رنج است و سریعاً از کوره در می‌رود، به نور زیاد، صدا، رفت و آمد و... حساسیت فوق‌العاده دارد.

به طور کلی اختلال قوای بینایی، شنوایی (مثل صدای زنگ در گوش و وز وز کردن) و... از ضعف و اختلال اعصاب است.

و تو ای جوان عزیز به خود آی و این آسیب‌ها را جلوی چشم خویش تابلو کن و با تأمل در این منظره نامطلوب و غیرقابل قبول، خود را از دام این بلا نجات بده.

 

گفتار پزشکان درباره آثار زیان بار استمناء

یکی از اطبای معروف در کتاب خود که درباره زیان‌های عادت ننگین «استمنا» نوشته، مشاهدات جمعی از پزشکان را به این شرح نقل می‌کند:

«هوفمان» می‌گوید: «جوانی را دیدم که از پانزده سالگی گرفتار این اعتیاد شوم شده بود و تا سن 23 سالگی آن را ادامه داده بود.او چنان دچار ضعف قوای جسمانی گردید که هنگامی که می‌خواست کتابی را بخواند چشم‌هایش سیاهی رفته سرش درد می‌گرفت، حالتی شبیه سرسام به او دست داده بود، مانند افراد مست دچار سرگیجه شده بود، حدقه‌های چشم او بیش از حد معمولی گشاد و باز شده، و در قعر چشم‌های خود درد شدیدی احساس می‌کرد».

مشاهدات دکتر هوچین سون( HUOTCHINSON )ثابت می‌کند عموم ناراحتی‌های مربوط به دستگاه تناسلی از آثار «استمنا» و ناراحتی‌های شبکیه چشم از آن سرچشمه می‌گیرد.

نویسنده مزبور اضافه می‌کند:

«نخستین نتیجه عادت به این کار شنیع این است که قوت و شفافیت چشم‌ها زایل می‌گردد، صورت رنگ اصلی خود را از دست می‌دهد و پژمرده می‌شود، در نگاه‌های مبتلایان به این کار هوش و ذکاوت اوّلی دیده نشده حالت گرفتگی در سیمای آن‌ها ظاهر می‌گردد، چشم‌های آن‌ها با حلقه‌های کبود رنگی احاطه می‌شود. بعد از آن سستی و تنبلی در اعضای مختلف مشاهده می‌شود.

او سپس از قول یکی از نویسندگان نقل می‌کند که: «جوانی را می‌شناختم که مبتلا به این عادت شوم بود او گرفتار یکی از «بیماری‌های تب دار» شد در روز ششم بیماری که کاملا ضعیف شده بود باز نتوانست دست از عمل خود بردارد لذا مرگ با تمام وحشت خود بر او ظاهر گشت و او را در کام خود فرو کشید»!

کوتاه سخن این که به گفته همان «پزشکی» و هم از نظر «مذهبی» منفور است موجب خرابی و نابودی وجود انسان و تزلزل روح می‌گردد![6]

 

دسته دوم: آسیب‌های روحی - روانی

1. ضعف حافظه، حواس پرتی و ناتوانی در تمرکز فکری

از عوامل حفظ و تقویت حافظه آن است که فرد به کارهای علمی و فکری مشغول باشد در حالی که شخص خود ارضا از کارهای علمی و فکری باز می‌ماند و این خود عامل دیگری برای ضعف حافظه چنین اشخاصی است.

2. اضطراب

دلهره و دلواپسی از ویژگی‌هایی است که دائماً فرد خود ارضا را رها نمی‌کند، او مرتب با خود درگیر است و نمی‌تواند با خود کنار آید. افکار آشفته، وسواس فکری، بی ثباتی، درهم ریختگی فکری دامن گیر اوست: «نکند کسی بفهمد»، «کی و چگونه این کار را تکرار کنم»، «کی می‌شود نجات پیدا کنم» و.. لحظه‌ای آرام و قرار ندارد، سرزنش و تحقیر خود به علت ارتکاب گناه، شخصیت او را در هم می‌کوبد. گاهی تأخیر در ترک و این که بعد از ترک چه می‌شود، امان او را می‌گیرد.

احساس گناه

3. افسردگی

بی احساسی و بی تفاوتی، بی نشاطی و بی ذوقی، سستی و گوشه گیری، غم و اندوه، عدم علاقه به امور هنری، ورزشی، مسائل معنوی و... همگی از نشانه‌های بارز و حتمی افسردگی است.

4. پرخاشگری و بداخلاقی

شخصِ خود ارضا نسبت به کوچک‌ترین محرک محیطی حساس است، حوصله گفت و گو با دیگران را ندارد، زود رنج است و سریعاً از کوره در می‌رود، به نور زیاد، صدا، رفت و آمد و... حساسیت فوق‌العاده دارد.

5. یأس از زندگی

... در سنین 16 یا 17 سالگی دو مرتبه دست به خودکشی زدم ولی موفق نشدم، اکنون در میان توفان مرگباری به این سو و آن سو می‌روم، شاید هم یک سویش نابودی باشد. «نامه‌ای از یک جوان»

6. از بین رفتن خلاقیت‌ها، توانایی‌ها و سرکوب شدن استعدادها.

7. عدم میل به تحصیل، مطالعه، تحقیقات علمی و فعالیت‌های فکری.

8. هوس باز و بی بند و بار شدن و اعتیاد به ارضای جنسی نامشروع.

9. بی عاطفه، کم رو و خجل.

10. عدم اعتماد به نفس و احساس حقارت، ضعف اراده.

11. از بین رفتن صفای دل و بی علاقه گی نسبت به امور معنوی، مجالس دعا، جماعات و... .

12. احساس گناه، عذاب وجدان.

خود ارضای به تدریج در نور چشم و قدرت بینایی اثر می‌گذارد و آن را کاهش می‌دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگی به درجات و شدت خود ارضایی دارد و این به حدی است که گاه به نابینایی منجر می‌شود.

دسته سوم: آسیب‌های اجتماعی

این دسته از آسیب‌ها عبارتاند از:

1. بی آبرویی؛

2. مشکلات خانوادگی؛

3. انزوای اجتماعی، طرد شدن از جامعه و مشکل دوست یابی؛

4. مشکلاتی در ازدواج

5. افت تحصیلی

6. بزه‌کاری و....

7 آسیب‌های معنوی و اخروی

همه آسیب‌های سه‌گانه که سخن از آن‌ها به میان رفت قابل اصلاح و جبران است

اما آسیب معنوی به این راحتی قابل جبران نیست چون گناه که یکی از موارد آن خود ارضایی است -جدای از اینکه عذاب اخروی برای انسان می‌آورد - آسیب به قلب و دل است که هیچ بعد از وجود آدمی به ارزش، کارایی، حساسیت و لطافت قلب و دل او نیست.

درباره گروهی از گنه‌کاران لجوج و عنود می‌فرماید:

«خَتَمَ اللَّهُ عَلی قُلُوبِهِمْ وَ عَلی سَمْعِهِمْ وَ عَلی أَبْصارِهِمْ غِشاوَةٌ وَ لَهُمْ عَذابٌ عَظِیمٌ» [7]

و در آیه 46 سوره حج می‌خوانیم: فَإِنَّها لا تَعْمَی الْأَبْصارُ وَ لکنْ تَعْمَی الْقُلُوبُ الَّتِی فِی الصُّدُورِ[8]

آری بدترین اثر گناه و ادامه آن، تاریک ساختن قلب، و از میان بردن نور علم و حس تشخیص است، گناهان از اعضاء و جوارح سرازیر قلب می‌شود، و قلب را به یک باتلاق متعفن و گندیده مبدل می‌سازد، اینجاست که انسان راه و چاه را تشخیص نمی‌دهد، و مرتکب اشتباهات عجیبی می‌شود که همه را حیران می‌کند با دست خود تیشه به ریشه سعادت خویش می‌زند و سرمایه خوشبختی خویش را به باد فنا می‌دهد.

در حدیثی از پیغمبر اکرم ص می‌خوانیم:

«کثرة الذنوب مفسدة للقلب» [9]:" گناهان زیاد قلب انسان را فاسد می‌کند" .

از نظر اصول روانشناسی نیز این معنی ثابت شده که اعمال آدمی همواره بازتابی در روح او دارد، و تدریجاً روح را به شکل خود در می‌آورد، حتی در تفکر و اندیشه و قضاوت او مؤثر است.

این نکته نیز قابل توجه است که انسان با ادامه گناه، لحظه به لحظه، در تاریکی روحی بیشتری فرو می‌رود، و به جایی می‌رسد که گناهانش در نظرش حسنات جلوه می‌کند، و گاه به گناهش افتخار می‌نماید! و در این مرحله راه‌های بازگشت به روی او بسته می‌شود، و تمام پل‌ها پشت سرش ویران می‌گردد و این خطرناک‌ترین حالتی است که ممکن است برای یک انسان پیش آید[10].

عزیزانم در جامعه کنونی ما مشکلات ازدواج بسیار زیاد بوده و از طرفی هم  موارد تحریک کننده به  در همه به وفور به چشم می‌خورد این وضعیت حجاب و بی مبالاتی جوانان و تأثیرات سوء آن در روح و روان جوانان اعم از دختر و پسر همه و همه بستر انحرافات جنسی را فراهم می‌سازد، درد شما عزیزان را می‌دانیم و از عمق وجود با شما احساس هم دردی می‌کنیم اما عزیزان ضربه زدن به سلامت جسم و روان و ابعاد معنوی راهش نیست باید مشکل را از ریشه حل کرد در ادامه این مقاله راهکارهایی برای رهایی از این عمل شیطانی ارائه می‌شود امیدوارم برای شما عزیزان مفید واقع شود ،(ادامه مبحث در مقاله‌ای جداگانه با عنوان "راهکارهای رهایی از خود ارضایی " تقدیم شما عزیزان خواهد شد) 

 

ادامه دارد ....  برچسب ها: آیا خود ارضایی در ورزش مضر است؟ ، خود ارضایی در ورزش ، خود ارضایی ، عوارض خود ارضایی ،

امیرمحمد
سه شنبه 18 فروردین 1394 08:36 ب.ظ
سلام دوستان من اول از این سایت خوب تشکر میکنم ضمننا من بدنسازی کار میکنم و دو چیز رو مدیون ترک خود ارضایی خودم میدونم یکی اراده یکی توکل به خدا خدا وکیلی بگم باور نمیکنید من تا پارسال تغریبا یه 7 ماهی میشه که از شر خود ارضایی راحت شدم ولی اون موقع ها انقدر وظع من خراب بود که دودقیقه ای متوجه میشدین که من زیاد از حد استمنا میکنم کارم به روزی سه یا چهار بار در روز رسیده بود نه انرژی راه رفتن و تحرک داشتنو داشتم نه امید داشتم خداییشم از تک تک رفیقام دوری میکردم عه ترس اینکه یکی دراد بگه فلان وفلان... درکل من این راه هارو بتون پیشنهاد میکنم خودتون قظاوت کنین. ماشالا همه دیگه یه گوشی که یه تصویر خوب بتونه با دوربینش بگیره دارن دقت کرده باشین بیشتریا میرن عمل زیبایی صورت مثل عمل بینی یا غیره انجام میدن اول با گوشی یه عکس میگیرن و قبل و بعد عمل رو با هم مقایسه میکنن من یه ماه این کارو کردم اصلا فرض میگیرم تمام شرمندگی جلوی خدا و گناه و.... را کنار بگذلریم البته من خیلی به گناه بودنش اعتقاد دارم ولی کلا هر شب قبل از خواب تو یه جای ثابت عکس بگیرید از صورتتون بعد با روز های بعد مقایسه کنید خداییش کلی تغییر میبینید شرمنده انقدر سرتونو درد اوردم و ممنونم که توجه کردین و برای حرف اخر اینو بگم بعضی از دوستان میگن دروغه و فلان و فلان وقتی دوستانی که میگن بده اینکارو نکنین که برا خودشون نمیگن که بلفرض که شما ترک کنی یا نکنی نه به اون که داره راهنمایی میکنه طلامیدن نه اگه نتونه کسی رو ترک بده ازش پولی میگیرن نه، فقط اگه مثلا من نوعی باعث شم کسی راه درستو پیدا کنه یه ثوابی تو کارناممه که خیلی ارزش داره. ختم کلام ادم شاید بتونه دروغ بگه انکار کنه و خیلی کارای دیگه کنه ولی هیچ وقت نمیتونه وجدانشو از کار بدش راضی نگه داره خداییش تا حالا چند بار استمنا کردین و پشیمون شدین اگه خوبه چرا بعدش ناراحتی و پشیمونی داره؟ اگه خوبه چرا قران نگفته؟ اگه خوبه چرا یه دکتر به صورت رسمی ومعتبر اعلام نکرده؟ همه چی دست خودتونه ولی سعی کنید همیشه با منطق تصمیم گیری کنید یاعلی.
امیرحسین
پنجشنبه 13 فروردین 1394 02:15 ق.ظ
من چهارده سال دارم همه
چیزم ورزشمه رشتم کیک بوکسینگ من فک میکنم ازوقتی این کارو کردم بدنم ضعیف شده من پکار کنم ترکشم برام سخته
عباس ش
سه شنبه 26 اسفند 1393 01:57 ق.ظ
خدایا به همه جونا کمک کن تا این فعل حرام رو تر کنن
پدرام
چهارشنبه 6 اسفند 1393 11:55 ب.ظ
چرت !!!!!!!!!!!!!!!!
ایمان
چهارشنبه 6 اسفند 1393 02:23 ق.ظ
تو نظرات خوندم بعضی ها مثل اینکه دوست دارن کتمان کنند ضررهای استمنا رو
ارضا شدن فقط باید با همسر یا همسران خود باشه
ولا غیر همه شرایط چه خود ارضایی چه سکس نامشروع ضررهای خودشون رو دارن
میدونید ، قبل از ازدواج هم سکس نامشروع داشتم هم خود ارضایی اما هیچ وقت آرامش و قدرت بدنی واقعی نداشتم اما الان که ازدواج کردم هم به آرامش رسیدم هم به قدرت بدنی فوق العاده
الان 2 ساله که ازدواج کردم و همچنین دو ساله که بدنسازی میکنم ازدواج درسته خرج داره مسئولیت داره اما سلامتی و ارامش هم به همراه داره و همچنین رضایت خدا چون دیگه با استمنا و سکس نامشروع دچار گناه نمیشی و هم سنت پیامبر رو به جا آوردی
ترک کنید دوستان تا به قدرت واقعی برسین (قدرت واقعی ها... )
کوین لورون
سه شنبه 5 اسفند 1393 11:55 ب.ظ
سلام گفته بودید که مقاله ای جداگانه تحت عنوان راهکارهای رهایی ازخودارضایی را روی سایت قرار میدین ولی اصلا چنین چیزی هنوزتوسایت نیست خواهشا جواب بدین بهش نیاز دارم(توسایتتون باهرکلید1000000000000تبلیغات بازمیشه پدرومادرما را در آوردین قبلا اینجوری نبود یهکاریش بکنین!؟
پاسخ پسران ایران : چشم حتما
یکشنبه 26 بهمن 1393 03:02 ق.ظ
سلام.من بدنسازی کار میکنم و به تازگی دوره میرم....خواستم ببینم خود ارضایی به پیشرفت بدنم اسیب میزنه یا ن؟.....ممنون میشم جواب بدید
یه نفر
شنبه 25 بهمن 1393 10:08 ب.ظ
سلام من وزشکاری چهارده ساله هستم .درسته که اگه استمناع نکنیم تا هسجده سالگی بدنمون عالی میشه از اون نفری که استمناع میکنه؟ اخه من از روحانی هاپرسیدم گفتن باید موز و پیاز نخوری .منم نخوردم .ولی تا الانه که صب کردم دیگه طاقت ندارم لطفا جواب بدین. از زحماتتون متسکرم
پاسخ پسران ایران : موز و پیاز که خوبه بخور ولی سعی کن دیر به دیر اارضا بشی
آرمان
پنجشنبه 23 بهمن 1393 05:07 ب.ظ
سلام من 10 ساله دارم اینکارو میکنم هیچ مشکلی برام پیش نیومده نه از نظر روحی و نه جسمی فک نکنم اینایی که گفتید درست باشه ولی تغذیم خوبه و 2-3 روز 1 بار اونکارو انجام میدم
میثم
جمعه 3 بهمن 1393 09:29 ب.ظ
سلام دوستان خوشبختانه ترک کردم استمناباعث بی میلی به تحصیل ومطالعه میشه ودیگه حوصله درس ومدرسه رو ندارین.اینووقتی میفهمین که کنکوری شدین.بایدروزی10دوازده ساعت درس بخونین ولی حتی نمیتونی1ساعت روکتاب نگاه کنی.لذت زندگی رو بااستمنا ازبین نبرین.ارزش تو بیش ازاین حرفاس چرابااستمنا خودت رو بی ارزش میکنی؟جالبه بدونین همین غربی ها که توی بی بندوباری غرق اندیه عکس تواینترنت برای استمنا داشتن که روش نوشته بود(به انگلیسی)استمناخودکشی است یه چیزیادتون نره کلیداستماتنهایی است خدا روفراموش نکنین.
سام
سه شنبه 30 دی 1393 08:37 ب.ظ
با سلام میخواستم بدونم خود ارضایی عضلاتو كوچك میكنه؟تاثیرات دقیقش برای بدنسازا چی هست؟
ahmad
سه شنبه 30 دی 1393 05:58 ب.ظ
باسلام
میخواستم ببینم خودارضایی روی زانوهم تاثیر داره یا نه؟؟
دانیال
جمعه 19 دی 1393 05:52 ب.ظ
مبرای این ک جوابمو ببینم باید دوباره بیام یاین سایت یا خودش میاد ب ایمیلم
پاسخ پسران ایران : سلام باید دوباره بیایید تو همین قسمت نظرات
دانیال
جمعه 19 دی 1393 05:47 ب.ظ
سلام دانیالم 16 ساله هفت ماهه ک دارم خود الزایی میکنم هر روزم بش بیشتر وابسته میشم حتی ب روزی دو بار هم رسیده از عواقبش هم خبر دارم ولی بازم نمیتونم جلوشو بگیرم چیکار کنم میترسم بمیرم
پاسخ پسران ایران : سلام
سعی کن تفکرت رو نسبت به این کار عوض کنی
jEy_Cutler
چهارشنبه 17 دی 1393 01:22 ق.ظ
با سلام به همگی.من خودم ی بدن ساز حرفه ای هستم 5 ساله که تمرین میکنم کم کم اماده میشم برای مسابقات .ولی عادتی که داشتم هرهفته 1 بار این عمل زشتو انجام میدادم که الان خوب شدم شکر خدا .راه های که استفاده کردم براتون بگم شما هم استفاده ببرید خیلی ها هستن موقع حمام رفتن این کار رو انجام میدن بهتره اب زیاد گرم نباشه و سریع بد از شست شو خارج شید.سعی کنید تنها نشید موقع تنهای سریع از منزل یا مکان..خارج شید به خودتون گوش زد کنید که این کار جلوی پیشرفت ایندتونو میگیره .در اخر اگر این عمل زشت رو انجام دادید و پشیمون شدید ورزش کنید تا بدنتون ریکاوری بشه و دیگه این کارو نکنید .
مهیا
یکشنبه 14 دی 1393 06:59 ب.ظ
سلام من یه دختر13سالم!!!!!!! اصن از این کارا نمیکنم ولی تو سایتا میرم و عواقبشو میخونم !!!!!!!!خیلیم کنجکاوم ک بدونم!!!!!!راستی چندبار ب صورت چتی اونم فقط طرف مقابل حرف میزد میخاستم ببینم مشکلی داره؟؟؟؟؟
خوندن یا نگاه کردن هم اسیب میرسونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواهشا جوابمو بدید!!!!!!!
پاسخ پسران ایران : سلام
اگه فرد خودرا در آستانه ارضا شدن قرار دهد و جلوی ارضای خود را به زور بگیرد، مضر تر از ارضا شدن است
یا اصلا نباید طرفش رفت یا اگه دیدید دارید ارضا میشوید باید کامل ارضا شوید
و نباید به زور جلوی ارضا را گرفت
دیدن و تصاویر تحریک کننده هم به انسان آسیب میرساند
از آسیب آن میتوان به بهم خوردن نظم فکر و قدرت اختیار اشاره کرد
عارف
دوشنبه 8 دی 1393 02:09 ب.ظ
سلام.اگه خودالزایی ترک کنیم.اون چیزایی که از دست دادیم تو طول خودالزایی برمیگرده؟؟ من زیرچشم سیاه شده؟؟ اگه خودالزایی نکنم خوب میشه؟؟درضمن ورزش میکنم.بدنسازی میخوام رشد کنم اما نمیتونم جلو خودالزاییمو بگیرم.یه توضیح بدین خوشحال میشم
پاسخ پسران ایران : سلام
بله کاملا خوب میشه
علی
دوشنبه 1 دی 1393 09:51 ب.ظ
سلام و خسته نباشید فراوان.همه در مورد خود ارضایی زیاد صحبت كردن ولی میخواستم بدونم فرق سكس با خود ارضایی در چیه؟ حتی من شنیدم در ترشح هورمون هم فرق میكنه ؟ مگه این نیست كه همه ی انها از یه جا ترشح میشن پس چجوری فرق دارن با هم؟؟ اگه میشه در مورد این مساله توضیح بدید ممنون میشم.
پاسخ پسران ایران : سلام
فرق سکس با خودارضایی جنبه ی روانی داره
در خودارضایی شما تخیل میکنی داری سکس میکنی
ولی در سکس شما واقعا داری سکس میکنی

میدانیم که تستسترون اصلی ترین هورمون مرد ساز میباشد
در زمان خودارضایی و سکس این هورمون هیچ فرقی نمیکنه
این هورمون زمان ارضا به بیرون نمیاید بلکه فقط وظیفه ساخت اسپرم را برعهده دارد
نوید
سه شنبه 11 آذر 1393 01:11 ق.ظ
ن ژسر 18ساله ای هستم ک الان مدت 1ساله ک پرورش اندام کار میکنم اما نمیتونم جلاو خودمو بگیرم ک خودمو ارضا نکنم لطفا راهنماییم کنین ک تاثیراتش تو ورزشم چشه در ذمن سنگین کار میکنم اینو گفتم ک ب ج دادن سوام کمکتون کرده باشم لطفا سریع تر ج منو بدین ممنون میشم خسته نباشین بای
پاسخ پسران ایران : بهترین راه برای کنترل شهوات، تغذیه مناسب و نماز است.
Mehdi
سه شنبه 20 آبان 1393 03:54 ق.ظ
سلام
من 15 سالمه میخواستم بدونم که بعد از ترک عواقب خودارضایی هنوز میمونه یا میره همشون؟ اگه میمونه بعضیاشون مثلا چین؟ مثلا چشم که ضعیف و نورش کم میشه بعد ترک به حالت اول بر میگرده؟ بعد چه مدت کلا همه چیش به حالت اول بر میگرده؟
ممنون خواهشا جواب بدیدی
پاسخ پسران ایران : سلام
ضعیف شدن چشم به چندین چیز بستگی دارد، حتی ضربه محکم به کف پا روی چشم تاثیر میزاره، اما با ماساژ صحیح چشم میتوان خون را در ان ناحیه به گردش انداخت تا از ضعیف شدن چشم جلوگیری شود، ضررات دیگر خودارضایی، بعد از چند مدت از بین میره ولی در این مدت باید تغذیه درست داشته باشید
محمد
دوشنبه 19 آبان 1393 05:24 ق.ظ
من هفت ماهه بدن سازی کار میکنم.و خود ارضایی میکنم فقط دو کیلو اضافه کردم ولی بعد ترکش هر ماه رشد بدنم چند برابر شده.فقط همع کانال های ماهواره . عکس و فیلم هام رو حزف کردم همین.لطفا از این کار دست بکشید ممنون داداشای گلم
علی
یکشنبه 18 آبان 1393 01:30 ب.ظ
آیا با کنار گذاشتن استمنا عوارض جسمانی آن ازبین
پاسخ پسران ایران : عوارض جسمانی ندارد و قابل برگشت است ، ولی برای بدنسازی کمی ماهیچه ها را ضعیف میکند
یکشنبه 18 آبان 1393 02:17 ق.ظ
سلام،مرسی سعید آقای گل خیلی صحبتات روم تأثیر گذاشته، تمام عکس و فیلم های خراب تو گوشیم پاک کردم واقعا میخوام ترکش کنم و روی پیشرفت بدنم تمرکز کنم
پاسخ پسران ایران : سلام
اره این بهترین کاره، نگران اسپرم ها هم نباش چون اگر زیاد بشن در خواب دفع میشن
هومن طباطبایی
شنبه 3 آبان 1393 06:42 ب.ظ
با سلام ضمن احترام به نظرات و مطلب ، خود ارضایی منابع تغذیه ای بدنو كم میكنه ولیكن نه یه شخصی كه تغذیه خوبی داشته باشه و البته به تعداد دفعات انجام این كار بستگی داره از خوبی های این كار تولید هورمون سروتونین در مغزه كه باعث شادی میشه ، در مورد عارضه های روحی هیچ شواهدی مبنی بر ایجاد بیماری نیست اگرچه بیشتر در كشور های شرقی بدلیل مسایل مذهبی اینكار بد دیده میشود ولی تحقیقات بسیار زیادی مبنی بر سلامت روحی و افزایش قوای ایمنی بدلیل افزایش گبیول های سفید انجام شده ، خالی از گفتن نیست كه این كار باعث تنظیم تولید تستوسترون میشود و برای رشد ماهیچه ها مفید است شواهدی مبنی بر ضعیف شدن چشم ها نیست و اگر باشد تنها عاملش كاهش ویتامین آ میباشد. كه البته با تغذیه مناسب میتوان از آن جبران كرد .ترس از انجام اینكار و یا جو جامعه ایرانی با اینكار مشكل دارد و شاید این ترس تا حدودی بیهوده منشا بیماری های روانی و وسواس شود باید توجه داشته باشیم این عمل صرفا عملی تحریك كننده است نه عملی مولد بنابراین هر نوع بیماری روانی را ممكن است تشدید كند اینكه شخص سالم بیمار شود منطقی و علمی نیست و فقط معلول جو جامعه میباشد با تشكر دكتر هومن طباطبایی متخصص داخلی
پاسخ پسران ایران : سلام
این مطالبی که گفتید مربوط به سکس است نه خودارضایی
Arash
دوشنبه 28 مهر 1393 10:58 ب.ظ
سلام ایا استمنا هفته ای دو بار ضرر دارد؟ و درحالت نشسته ضرر استمنا کمتر است؟
پاسخ پسران ایران : سلام
در حالت نشسته ضررش کمتره
ولی بهتره استمناء نکنی بعد از دو سه هفته در خواب منی اضافه خارج میشود
جلال
پنجشنبه 27 شهریور 1393 03:04 ق.ظ
داداش قبل از اینکه سایتت رو بخونمخود ارضایی کردم ولی وقتی خوندم حدود ساعت دو شب و ضرر هایی که روی تحلیل ماهیچه و... دارهمتحول شدم آخه من بدنسازی میرم و شانزده سالمه رفتم کلی هندونه و تن ماهی خوردم اولن خیلی ممنونا ز سایتتون کهمنرو به سمت آدم بودن سوق داد دوما ببینم من الان کربوهیدرات و پرتعینی که به بدنم رسوندمجبران میشه خوهشن وخواهشن سریع جواب بدین غلامت آق جلال عزت زیادو خودفظ
پاسخ پسران ایران : بله با تغذیه با کالری بالا ماهیچه ها دوباره به حالت اول بر میگرده
شاهین
چهارشنبه 26 شهریور 1393 05:15 ب.ظ
میخواهم به آون دوستان بدنساز بگم چون منی اکثرا تشکیل شده از پروتیین خالصه و وقتی شما اونو میکشی بیرون بدن میخواهد بازم منی بسازه حالا اگه شما تغذیت مناسب نباشه اون پروتیین مورد نیاز از طریق تجزیه ماهیچه های شما تامین میشه و تمام زحماتتان هدر میره اینم بگم که با این مایع مواد معدن ی با ارزشی هم از دست میره
m
یکشنبه 23 شهریور 1393 03:38 ق.ظ
سلام.ببینیدبچه هامن 21سالمه ونه ساله دارم خودارضایی میکنم اوایل هرکی میگفت ضررداره واین حرفامیگفتم بروبابامن میزنم ضرریم ندیدم خلاصه گذشت تاالان.یه جاخوندم خودارضایی ضررجسمی نداره.کاش اونی که اینونوشته بودجلوم بودتاازته دل میگفتم توگه خوردی این حرفوزدی.خودارضایی زندگیموداغون کردالان شبوروزندارم توکف ده دقیقه ارامشم امابه خداندارم.منی که یه ساعتونیم بکوب وزنه میزدم الان بعدسه چهارست عضلاتم کاملابی حس میشه دیگه دیگه جون نداره.بخام اسیبایی که دیدموبگم بایدچندصفحه بنویسم...خلاصشومیگم به خدابه مرگم راضی شدم بروتا اخرش.....
علی
چهارشنبه 12 شهریور 1393 11:30 ق.ظ
سلام خسته نباشید.ببخشید من روزی2-3بار خودارضایی میکنم باشگاه بدنسازی هم میرم.چکارکنم که دیگه اصلا سمتش نرم؟؟ایا کافوربخورم خوبه؟؟کافورضررهم داره؟؟
ممنون میشم جوابشو به ایمیلم بفرستید
کمی اندیشه
چهارشنبه 12 شهریور 1393 12:12 ق.ظ
اون قسمت آخر آخه مردک خجلت نکشیدی این اراجیفو گذاشتی اینجا؟
..... جوانی را میشناختم که معتاد به این کار شوم (شوم؟ ) بود ... آخه بی سوادا تا حالا فکر نکردی اونایی که خودارضایی نمیکنن چرا جنب میشن؟
و ادامه ی داشتانت او در بستر مرگ هم خودارضایی کرد و مرد مرگ فجیعی هم داشت
آخه کی اینقدر بی فکره که این مزخرفات رو براش نوشتی؟ متاسفم براتون
پاسخ پسران ایران : شاید شما اطلاعاتتون از یه پزشک بیشتر باشه
این صحبت های یه پزشکه آقا پزشک که چندین سال در این کار تحقیق کرده، حتی پزشک های خارجی که هیچ اعتقادی ندارن با ایشون موافقن
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30