تبلیغات
بدنسازی،برنامه تمرینی بدنسازی،عکس بدنسازی - آیا خود ارضایی در ورزش مضر است؟
یکشنبه 2 مهر 1391

آیا خود ارضایی در ورزش مضر است؟

   نوشته شده توسط: سعید قاسمی    نوع مطلب :آیا خود ارضایی در ورزش مضر است؟ ،

عواقب خود ارضایی

توجه و آگاهی به عواقب خود ارضایی باعث می‌شود که انسان بهتر بتواند دامن همت به کمر زده و از این گناه اجتناب ورزد.

عواقب سوء و پیامدهای منفی و عملی این گناه جدای از آنکه معصیت و حرام است، به چهار دسته تقسیم می‌شود

دسته اول: آسیب‌های جسمانی

1. ضعف و تحلیلِ قوای جسمانی

کاهش انرژی جسمانی بدن از مضرات مهم و جبران ناپذیر خود ارضایی است. لاغری، لرزش بدن، پژمردگی،ضعف مفاصل، تشنج، زردی و تیرگی چهره، از نشانه‌ها و عوارض ضعف جسمانی است.

متأسفانه ضعف جسمانی به همین جا ختم نمی‌شود بلکه کل بدن را ساقط می کد. شخصی که مبتلا به این عمل شوم شود، رفته رفته ضعف شدید در خود احساس کرده، کمر درد او را آزار می‌دهد تا این که به فلج عمومی بدن مبتلا می‌شود.

2. ضعف بینایی

خود ارضای به تدریج در نور چشم و قدرت بینایی اثر می‌گذارد و آن را کاهش می‌دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگی به درجات و شدت خود ارضایی دارد و این به حدی است که گاه به نابینایی منجر می‌شود.

با این که اهل ورزش هستم چشمانم خسته می‌شود و جلو چشمم تیره و تار می‌شود به حدی که سرگیجه می‌گیرم آیا این از عوارض خود ارضایی است؟ «نامه‌ای از یک پسر 18 ساله»

گناه

3. آسیب پذیری در برابر بیماری‌ها

تحلیل رفتن قدرت بدن و قوای جسمانی، بستر پذیرش سایر بیماری‌ها را فراهم می‌آورد. جسمی که با خود ارضایی ضعیف شده است نمی‌تواند در مقابل میکروب‌ها و ویروس‌ها از خود دفاع کند. جوانی مبتلا به این عمل شوم بود، در همین حین به یکی از بیماری‌های همراه با تب دچار شد و در همان حال خود ارضایی می‌کرد، در روز ششم بیماری کاملاً ضعیف شده بود و در نتیجه مرگ او را فراگرفت.

4. آسیب دستگاه تناسلی و ناتوانی‌های جنسی و تولید مثل

خود ارضایی اثرات مهمی در دستگاه تناسلی از خود برجای می‌گذارد. دکتر «هوچنین سون» معتقد است که عموم ناراحتی‌های مربوط به دستگاه تناسلی از آثار خود ارضایی است. بعضی از این اثرات عبارتاند از:

تورم غدد وذی ،تورم کانال نطفه ، تورم قسمت پایینی و عقب کانال ادرار،شل شدن عضلات تناسلی ،خروج بی اختیار منی با کوچک‌ترین حادثه ،ایجاد قاعدگی نامنظم و خروج ترشحات چرکی و احساس درد هنگام قاعدگی در دختران ، از بین رفتن پرده بکارت ، بیماری‌های مقاربتی ، عقیم شدن

5. آسیب مراکز عصبی و غدد در مغز

در اثر خود ارضایی و تحریک زیاد، هیپوتالاموس آسیب می‌بیند. مغز و مراکز حساس دیگر مکرراً دچار کاهش نسبی جریان خود می شوندن و از این طریق آسیب‌های جبران ناپذیر و بر آن‌ها وارد می‌شود. تخلیه‌های مکرر عصبی، موجب ضعف اعصاب می‌شود.

شخصِ خود ارضا نسبت به کوچک‌ترین محرک محیطی حساس است، حوصله گفت و گو با دیگران را ندارد، زود رنج است و سریعاً از کوره در می‌رود، به نور زیاد، صدا، رفت و آمد و... حساسیت فوق‌العاده دارد.

به طور کلی اختلال قوای بینایی، شنوایی (مثل صدای زنگ در گوش و وز وز کردن) و... از ضعف و اختلال اعصاب است.

و تو ای جوان عزیز به خود آی و این آسیب‌ها را جلوی چشم خویش تابلو کن و با تأمل در این منظره نامطلوب و غیرقابل قبول، خود را از دام این بلا نجات بده.

 

گفتار پزشکان درباره آثار زیان بار استمناء

یکی از اطبای معروف در کتاب خود که درباره زیان‌های عادت ننگین «استمنا» نوشته، مشاهدات جمعی از پزشکان را به این شرح نقل می‌کند:

«هوفمان» می‌گوید: «جوانی را دیدم که از پانزده سالگی گرفتار این اعتیاد شوم شده بود و تا سن 23 سالگی آن را ادامه داده بود.او چنان دچار ضعف قوای جسمانی گردید که هنگامی که می‌خواست کتابی را بخواند چشم‌هایش سیاهی رفته سرش درد می‌گرفت، حالتی شبیه سرسام به او دست داده بود، مانند افراد مست دچار سرگیجه شده بود، حدقه‌های چشم او بیش از حد معمولی گشاد و باز شده، و در قعر چشم‌های خود درد شدیدی احساس می‌کرد».

مشاهدات دکتر هوچین سون( HUOTCHINSON )ثابت می‌کند عموم ناراحتی‌های مربوط به دستگاه تناسلی از آثار «استمنا» و ناراحتی‌های شبکیه چشم از آن سرچشمه می‌گیرد.

نویسنده مزبور اضافه می‌کند:

«نخستین نتیجه عادت به این کار شنیع این است که قوت و شفافیت چشم‌ها زایل می‌گردد، صورت رنگ اصلی خود را از دست می‌دهد و پژمرده می‌شود، در نگاه‌های مبتلایان به این کار هوش و ذکاوت اوّلی دیده نشده حالت گرفتگی در سیمای آن‌ها ظاهر می‌گردد، چشم‌های آن‌ها با حلقه‌های کبود رنگی احاطه می‌شود. بعد از آن سستی و تنبلی در اعضای مختلف مشاهده می‌شود.

او سپس از قول یکی از نویسندگان نقل می‌کند که: «جوانی را می‌شناختم که مبتلا به این عادت شوم بود او گرفتار یکی از «بیماری‌های تب دار» شد در روز ششم بیماری که کاملا ضعیف شده بود باز نتوانست دست از عمل خود بردارد لذا مرگ با تمام وحشت خود بر او ظاهر گشت و او را در کام خود فرو کشید»!

کوتاه سخن این که به گفته همان «پزشکی» و هم از نظر «مذهبی» منفور است موجب خرابی و نابودی وجود انسان و تزلزل روح می‌گردد![6]

 

دسته دوم: آسیب‌های روحی - روانی

1. ضعف حافظه، حواس پرتی و ناتوانی در تمرکز فکری

از عوامل حفظ و تقویت حافظه آن است که فرد به کارهای علمی و فکری مشغول باشد در حالی که شخص خود ارضا از کارهای علمی و فکری باز می‌ماند و این خود عامل دیگری برای ضعف حافظه چنین اشخاصی است.

2. اضطراب

دلهره و دلواپسی از ویژگی‌هایی است که دائماً فرد خود ارضا را رها نمی‌کند، او مرتب با خود درگیر است و نمی‌تواند با خود کنار آید. افکار آشفته، وسواس فکری، بی ثباتی، درهم ریختگی فکری دامن گیر اوست: «نکند کسی بفهمد»، «کی و چگونه این کار را تکرار کنم»، «کی می‌شود نجات پیدا کنم» و.. لحظه‌ای آرام و قرار ندارد، سرزنش و تحقیر خود به علت ارتکاب گناه، شخصیت او را در هم می‌کوبد. گاهی تأخیر در ترک و این که بعد از ترک چه می‌شود، امان او را می‌گیرد.

احساس گناه

3. افسردگی

بی احساسی و بی تفاوتی، بی نشاطی و بی ذوقی، سستی و گوشه گیری، غم و اندوه، عدم علاقه به امور هنری، ورزشی، مسائل معنوی و... همگی از نشانه‌های بارز و حتمی افسردگی است.

4. پرخاشگری و بداخلاقی

شخصِ خود ارضا نسبت به کوچک‌ترین محرک محیطی حساس است، حوصله گفت و گو با دیگران را ندارد، زود رنج است و سریعاً از کوره در می‌رود، به نور زیاد، صدا، رفت و آمد و... حساسیت فوق‌العاده دارد.

5. یأس از زندگی

... در سنین 16 یا 17 سالگی دو مرتبه دست به خودکشی زدم ولی موفق نشدم، اکنون در میان توفان مرگباری به این سو و آن سو می‌روم، شاید هم یک سویش نابودی باشد. «نامه‌ای از یک جوان»

6. از بین رفتن خلاقیت‌ها، توانایی‌ها و سرکوب شدن استعدادها.

7. عدم میل به تحصیل، مطالعه، تحقیقات علمی و فعالیت‌های فکری.

8. هوس باز و بی بند و بار شدن و اعتیاد به ارضای جنسی نامشروع.

9. بی عاطفه، کم رو و خجل.

10. عدم اعتماد به نفس و احساس حقارت، ضعف اراده.

11. از بین رفتن صفای دل و بی علاقه گی نسبت به امور معنوی، مجالس دعا، جماعات و... .

12. احساس گناه، عذاب وجدان.

خود ارضای به تدریج در نور چشم و قدرت بینایی اثر می‌گذارد و آن را کاهش می‌دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگی به درجات و شدت خود ارضایی دارد و این به حدی است که گاه به نابینایی منجر می‌شود.

دسته سوم: آسیب‌های اجتماعی

این دسته از آسیب‌ها عبارتاند از:

1. بی آبرویی؛

2. مشکلات خانوادگی؛

3. انزوای اجتماعی، طرد شدن از جامعه و مشکل دوست یابی؛

4. مشکلاتی در ازدواج

5. افت تحصیلی

6. بزه‌کاری و....

7 آسیب‌های معنوی و اخروی

همه آسیب‌های سه‌گانه که سخن از آن‌ها به میان رفت قابل اصلاح و جبران است

اما آسیب معنوی به این راحتی قابل جبران نیست چون گناه که یکی از موارد آن خود ارضایی است -جدای از اینکه عذاب اخروی برای انسان می‌آورد - آسیب به قلب و دل است که هیچ بعد از وجود آدمی به ارزش، کارایی، حساسیت و لطافت قلب و دل او نیست.

درباره گروهی از گنه‌کاران لجوج و عنود می‌فرماید:

«خَتَمَ اللَّهُ عَلی قُلُوبِهِمْ وَ عَلی سَمْعِهِمْ وَ عَلی أَبْصارِهِمْ غِشاوَةٌ وَ لَهُمْ عَذابٌ عَظِیمٌ» [7]

و در آیه 46 سوره حج می‌خوانیم: فَإِنَّها لا تَعْمَی الْأَبْصارُ وَ لکنْ تَعْمَی الْقُلُوبُ الَّتِی فِی الصُّدُورِ[8]

آری بدترین اثر گناه و ادامه آن، تاریک ساختن قلب، و از میان بردن نور علم و حس تشخیص است، گناهان از اعضاء و جوارح سرازیر قلب می‌شود، و قلب را به یک باتلاق متعفن و گندیده مبدل می‌سازد، اینجاست که انسان راه و چاه را تشخیص نمی‌دهد، و مرتکب اشتباهات عجیبی می‌شود که همه را حیران می‌کند با دست خود تیشه به ریشه سعادت خویش می‌زند و سرمایه خوشبختی خویش را به باد فنا می‌دهد.

در حدیثی از پیغمبر اکرم ص می‌خوانیم:

«کثرة الذنوب مفسدة للقلب» [9]:" گناهان زیاد قلب انسان را فاسد می‌کند" .

از نظر اصول روانشناسی نیز این معنی ثابت شده که اعمال آدمی همواره بازتابی در روح او دارد، و تدریجاً روح را به شکل خود در می‌آورد، حتی در تفکر و اندیشه و قضاوت او مؤثر است.

این نکته نیز قابل توجه است که انسان با ادامه گناه، لحظه به لحظه، در تاریکی روحی بیشتری فرو می‌رود، و به جایی می‌رسد که گناهانش در نظرش حسنات جلوه می‌کند، و گاه به گناهش افتخار می‌نماید! و در این مرحله راه‌های بازگشت به روی او بسته می‌شود، و تمام پل‌ها پشت سرش ویران می‌گردد و این خطرناک‌ترین حالتی است که ممکن است برای یک انسان پیش آید[10].

عزیزانم در جامعه کنونی ما مشکلات ازدواج بسیار زیاد بوده و از طرفی هم  موارد تحریک کننده به  در همه به وفور به چشم می‌خورد این وضعیت حجاب و بی مبالاتی جوانان و تأثیرات سوء آن در روح و روان جوانان اعم از دختر و پسر همه و همه بستر انحرافات جنسی را فراهم می‌سازد، درد شما عزیزان را می‌دانیم و از عمق وجود با شما احساس هم دردی می‌کنیم اما عزیزان ضربه زدن به سلامت جسم و روان و ابعاد معنوی راهش نیست باید مشکل را از ریشه حل کرد در ادامه این مقاله راهکارهایی برای رهایی از این عمل شیطانی ارائه می‌شود امیدوارم برای شما عزیزان مفید واقع شود ،(ادامه مبحث در مقاله‌ای جداگانه با عنوان "راهکارهای رهایی از خود ارضایی " تقدیم شما عزیزان خواهد شد) 

 

ادامه دارد ....  برچسب ها: آیا خود ارضایی در ورزش مضر است؟ ، خود ارضایی در ورزش ، خود ارضایی ، عوارض خود ارضایی ،

جکی
سه شنبه 11 خرداد 1395 06:59 ب.ظ
سلام
خسته نباشید،لطف کنید در مورد اینکه یکی خود ارضایی رو ترک کنه از تمام عوارض جنسی رهایی پیدا میکنه یا نه؟لطفاتوضیح بدید
جکی
سه شنبه 11 خرداد 1395 06:58 ب.ظ
سلام
خسته نباشید،لطف کنید در مورد اینکه یکی خود ارضایی رو ترک کنه از تمام عوارض جنسی رهایی پیدا میکنه یا نه؟لطفاتوضیح بدید
یوز
جمعه 7 خرداد 1395 10:18 ب.ظ
من بدنسازم میخواستم بدونم جلق زدن باعث کوچک شدن عضله و بدنم میشود یا تاثیری ندارد
لطفا جوااااااااب بدید
M.z
جمعه 7 خرداد 1395 10:12 ب.ظ
من بدنسازم و مصرف پروتین دارم با جلق زدن این مواد پروتیینی از بدنم خارج میشود یا خیر؟
تو رو خدا جواب بدید
محمد
چهارشنبه 5 خرداد 1395 08:35 ب.ظ
بعد من تو دوره مکمل بدنسازیم کلا خیلی میل جنسیم زیاده این مکمل هام که می خورم بیشتر تحریک میشم تروخدا بگین چیکارکنم؟
محمد
چهارشنبه 5 خرداد 1395 08:30 ب.ظ
هرچندوقت به چندوقت ارضاشیم مشکلی برامون پیش نمیاد
--------------
یکشنبه 22 فروردین 1395 08:19 ب.ظ
جون هرکی دوستا دارین نرین سراغش

بدبختتون میکنه
رامین
شنبه 11 مهر 1394 01:34 ب.ظ
من بدنسازی کار میکنم و هقته ایی یا سه هفته ایی یک بار جلق میزنم و هیچ تغییر هم نمیکنم به نظر شما مال خود ارضایی یا نه یه سوال دیگه این مکمل ورزشی غذا و میوه ها با این کار از بدنم خارج میشه لصفا جواب بدید سریع
پاسخ سعید قاسمی : خارج نمیشود
فقط کالری از دست میدهید
شوخی
جمعه 27 شهریور 1394 05:07 ب.ظ
بابا بزنین کیفشو ببرین/ اصلان ایراد نداره برین تو حموم انقدر بزنین تا بمیرین خه خه خه.....
جمعه 27 شهریور 1394 12:57 ق.ظ
ایا کاهش هوش با خود ارضایی رابطه داره ودر این صورت پس از ترک توانایی های هوشی بر می گردند وایا خود ارضایی باعث عقیم شدن میشود ونیاز به عمل جراحی دارد یا خیر با تشکر
پاسخ سعید قاسمی : امکان کند شدن ضریب هوشی هست اما عقیم شدن خیر
جمعه 27 شهریور 1394 12:52 ق.ظ
سلام ایا کاهش هوش بوسیله خود ارضایی واقعیت داره و در این صورت بعد از ترک توانایی های هوشی برمیگردند یانه باتشکر
پاسخ سعید قاسمی : بله واقعیت دارد اما خیلی کم
علی
شنبه 21 شهریور 1394 04:04 ب.ظ
با سلام تشکر میکنم از سایت خوبتون
من حدود 7 سالی هست که گرفتار خودارضایی هستم به حدی رسیده بودم که در روز 5 بار خودارضایی میکردم بدنم انقدر ضعیف شده بود که یک سرماخوردگی منو از پا مینداخت خدا رو شکر یک ماهی میشه که خودارضایی نکردم در واقع با خدا عهد بستم که برا همیشه ترک کنم و از شر این بلای خانمان سوز رهایی پیدا کنم از دوستان میخواهم برای من دعا کنن که بتونم برای همیشه ترک کنم
با تشکر
پاسخ سعید قاسمی : ممنون
علیرضا
یکشنبه 15 شهریور 1394 04:50 ب.ظ
سلام من بدنسازی کار میکنم و خودارضایی رو کنار گذاشتم و هر ده روز یک بار میزنم. و تصمیم گرفتم کلاً کنار بذارم سوالم اینه هر ده روز یک بار خودارضایی هیکلمان راخراب میکند یانه خواهشا سریع جواب بدید اگه خراب میکنه فورا ترک کنم!!
پاسخ سعید قاسمی : سلام
باعث کاهش توده عضلانی میشود
دکی کوچولو
شنبه 31 مرداد 1394 01:37 ق.ظ
بخونید حتما...کمک بتون میشه
میدونم که ترکش سخته
و برا خودمم سخته
ولی مدتی هست که خیلی کم شده
راهش اینه--
سعی کنین از چیزای تحریک بر انگیز دوری کنین
و اگر هم راست کردین...ی نوعی که انگار خوابه
تو شلوارت جاش کن
و بعد
به یه جایی برو گه کسانی باشن که جلوشون خجالت بکشی
و بخوابه
اول سعی کنین به روی یکبار برسه
بعد دو روز یک بار
بعد هم چهار روز یکبار
و بعدش بکنینش فقط شب جمعه ها
بعد از مدتی هم فقط شب جمعه ی اول ماه
ولی ماهی یکبار مشکل زیادی ندار ولی بالاخره بازم بدنتو ضعیف میکنه
بد از ارضا شدن سعی کنین که خوراکی مقوی بخورین
و خواب لازم داشته باشین
این موارد بجز یک قسمت راست کردن
به هم پسرا و هم دخترا برای ترک خود ارضایی کمک میکنه


ولی از همه مهم تر اینه
که فقط یک بار ارضا شین
و آلتتون رو بعد از اولین بار ارضا شدن رها کنین
amin
چهارشنبه 24 تیر 1394 10:27 ق.ظ
سلام اقا لطف کنین یکی جواب منو بده- بدن سازی کارمیکنم توی دورم خارج شدن منی هفته ای یکبار ضرر داره ممنون میشم جواب بدین-مرسی
پاسخ سعید قاسمی : مضر نیست
کیانوش
یکشنبه 14 تیر 1394 08:25 ب.ظ
با سلام خدمت تمام دوستا من پونزده سال دارم و دو سال هس که خود ارضایی میکنم و ضعف حافظه پیدا کردم میخواستم بدونم ترکش ضعف حافظه رو مثل قبل درست میکنه؟؟؟ سوال بعدی هم اینکه بدنسازی کار میکنم و خودرضایی میتونه در هنگام بدنسازی این کارو بکنه که بدنم بسوزه؟؟؟ لطفا جواب بدید
پاسخ سعید قاسمی : در کل کالری میسوزه وقتی کالری از دست بدی انگار حجم ماهیچه از دست دادی
amin
پنجشنبه 11 تیر 1394 07:05 ب.ظ
سلام خسته نباشید اقا یکی جواب منو بده من بدن سازی کارمیکنم خارج شدم منی واسم ضرر داره؟
پاسخ سعید قاسمی : نداره
سه شنبه 12 خرداد 1394 10:22 ب.ظ
یه سوال کسی که تو دوره ی بدنسازی و از مکمل بدنسازی استفاده میکنه استمنا بعد 2 ماه ضرر داره واسش؟؟
پاسخ سعید قاسمی : ضرر نداره
gg
سه شنبه 12 خرداد 1394 03:39 ب.ظ
سلام می خواستم بدونم همان کار بد(خود ارضایی)در رشد تاثیر داره من چهارده سالمه نه ماه این کار را میکنم میخوام ترک کنم اگه ترک کنم همان ادم قبلی میشم ؟اگه جواب بدید بسیار از لطف شما ممنون میشم
پاسخ سعید قاسمی : بیشترین عامل شاداب شدن بدن انسان استفاده از مواد غذایی سالم و روحیه مناسب و شاد است استمنا بیشتر تو روحیه جنبه منفی داره
رامین
شنبه 19 اردیبهشت 1394 05:26 ب.ظ
سلام تو رو قران جوابمو بدین
یه موضوعی هست که دو هفته س داره دیوونه م میکنه من فوتبالم خیلی خوبه و زیاد بازی می کنم و الان 6 ساله دارم خودارضایی می کنم و جدیدا بیشتر از سی ثانیه اصن نمی تونم بازی کنم به شدت بدنم ضعیف شده و ورزش سنگین اصن نمی تونم انجام بدم فقط بگین آیا این تاثیر خود ارضایی؟؟؟اگه آره تو رو خدا بگین قابل برگشته؟و اگه قابل برگشته بگین چه جوری ؟؟؟
پاسخ سعید قاسمی : سلام خیر اثر خودارضایی نیست
امکان داره کمبود مواد مغذی در بدن داشته باشید
امیرمحمد
سه شنبه 18 فروردین 1394 08:36 ب.ظ
سلام دوستان من اول از این سایت خوب تشکر میکنم ضمننا من بدنسازی کار میکنم و دو چیز رو مدیون ترک خود ارضایی خودم میدونم یکی اراده یکی توکل به خدا خدا وکیلی بگم باور نمیکنید من تا پارسال تغریبا یه 7 ماهی میشه که از شر خود ارضایی راحت شدم ولی اون موقع ها انقدر وظع من خراب بود که دودقیقه ای متوجه میشدین که من زیاد از حد استمنا میکنم کارم به روزی سه یا چهار بار در روز رسیده بود نه انرژی راه رفتن و تحرک داشتنو داشتم نه امید داشتم خداییشم از تک تک رفیقام دوری میکردم عه ترس اینکه یکی دراد بگه فلان وفلان... درکل من این راه هارو بتون پیشنهاد میکنم خودتون قظاوت کنین. ماشالا همه دیگه یه گوشی که یه تصویر خوب بتونه با دوربینش بگیره دارن دقت کرده باشین بیشتریا میرن عمل زیبایی صورت مثل عمل بینی یا غیره انجام میدن اول با گوشی یه عکس میگیرن و قبل و بعد عمل رو با هم مقایسه میکنن من یه ماه این کارو کردم اصلا فرض میگیرم تمام شرمندگی جلوی خدا و گناه و.... را کنار بگذلریم البته من خیلی به گناه بودنش اعتقاد دارم ولی کلا هر شب قبل از خواب تو یه جای ثابت عکس بگیرید از صورتتون بعد با روز های بعد مقایسه کنید خداییش کلی تغییر میبینید شرمنده انقدر سرتونو درد اوردم و ممنونم که توجه کردین و برای حرف اخر اینو بگم بعضی از دوستان میگن دروغه و فلان و فلان وقتی دوستانی که میگن بده اینکارو نکنین که برا خودشون نمیگن که بلفرض که شما ترک کنی یا نکنی نه به اون که داره راهنمایی میکنه طلامیدن نه اگه نتونه کسی رو ترک بده ازش پولی میگیرن نه، فقط اگه مثلا من نوعی باعث شم کسی راه درستو پیدا کنه یه ثوابی تو کارناممه که خیلی ارزش داره. ختم کلام ادم شاید بتونه دروغ بگه انکار کنه و خیلی کارای دیگه کنه ولی هیچ وقت نمیتونه وجدانشو از کار بدش راضی نگه داره خداییش تا حالا چند بار استمنا کردین و پشیمون شدین اگه خوبه چرا بعدش ناراحتی و پشیمونی داره؟ اگه خوبه چرا قران نگفته؟ اگه خوبه چرا یه دکتر به صورت رسمی ومعتبر اعلام نکرده؟ همه چی دست خودتونه ولی سعی کنید همیشه با منطق تصمیم گیری کنید یاعلی.
امیرحسین
پنجشنبه 13 فروردین 1394 02:15 ق.ظ
من چهارده سال دارم همه
چیزم ورزشمه رشتم کیک بوکسینگ من فک میکنم ازوقتی این کارو کردم بدنم ضعیف شده من پکار کنم ترکشم برام سخته
عباس ش
سه شنبه 26 اسفند 1393 01:57 ق.ظ
خدایا به همه جونا کمک کن تا این فعل حرام رو تر کنن
پدرام
چهارشنبه 6 اسفند 1393 11:55 ب.ظ
چرت !!!!!!!!!!!!!!!!
ایمان
چهارشنبه 6 اسفند 1393 02:23 ق.ظ
تو نظرات خوندم بعضی ها مثل اینکه دوست دارن کتمان کنند ضررهای استمنا رو
ارضا شدن فقط باید با همسر یا همسران خود باشه
ولا غیر همه شرایط چه خود ارضایی چه سکس نامشروع ضررهای خودشون رو دارن
میدونید ، قبل از ازدواج هم سکس نامشروع داشتم هم خود ارضایی اما هیچ وقت آرامش و قدرت بدنی واقعی نداشتم اما الان که ازدواج کردم هم به آرامش رسیدم هم به قدرت بدنی فوق العاده
الان 2 ساله که ازدواج کردم و همچنین دو ساله که بدنسازی میکنم ازدواج درسته خرج داره مسئولیت داره اما سلامتی و ارامش هم به همراه داره و همچنین رضایت خدا چون دیگه با استمنا و سکس نامشروع دچار گناه نمیشی و هم سنت پیامبر رو به جا آوردی
ترک کنید دوستان تا به قدرت واقعی برسین (قدرت واقعی ها... )
کوین لورون
سه شنبه 5 اسفند 1393 11:55 ب.ظ
سلام گفته بودید که مقاله ای جداگانه تحت عنوان راهکارهای رهایی ازخودارضایی را روی سایت قرار میدین ولی اصلا چنین چیزی هنوزتوسایت نیست خواهشا جواب بدین بهش نیاز دارم(توسایتتون باهرکلید1000000000000تبلیغات بازمیشه پدرومادرما را در آوردین قبلا اینجوری نبود یهکاریش بکنین!؟
پاسخ سعید قاسمی : چشم حتما
یکشنبه 26 بهمن 1393 03:02 ق.ظ
سلام.من بدنسازی کار میکنم و به تازگی دوره میرم....خواستم ببینم خود ارضایی به پیشرفت بدنم اسیب میزنه یا ن؟.....ممنون میشم جواب بدید
یه نفر
شنبه 25 بهمن 1393 10:08 ب.ظ
سلام من وزشکاری چهارده ساله هستم .درسته که اگه استمناع نکنیم تا هسجده سالگی بدنمون عالی میشه از اون نفری که استمناع میکنه؟ اخه من از روحانی هاپرسیدم گفتن باید موز و پیاز نخوری .منم نخوردم .ولی تا الانه که صب کردم دیگه طاقت ندارم لطفا جواب بدین. از زحماتتون متسکرم
پاسخ سعید قاسمی : موز و پیاز که خوبه بخور ولی سعی کن دیر به دیر اارضا بشی
آرمان
پنجشنبه 23 بهمن 1393 05:07 ب.ظ
سلام من 10 ساله دارم اینکارو میکنم هیچ مشکلی برام پیش نیومده نه از نظر روحی و نه جسمی فک نکنم اینایی که گفتید درست باشه ولی تغذیم خوبه و 2-3 روز 1 بار اونکارو انجام میدم
میثم
جمعه 3 بهمن 1393 09:29 ب.ظ
سلام دوستان خوشبختانه ترک کردم استمناباعث بی میلی به تحصیل ومطالعه میشه ودیگه حوصله درس ومدرسه رو ندارین.اینووقتی میفهمین که کنکوری شدین.بایدروزی10دوازده ساعت درس بخونین ولی حتی نمیتونی1ساعت روکتاب نگاه کنی.لذت زندگی رو بااستمنا ازبین نبرین.ارزش تو بیش ازاین حرفاس چرابااستمنا خودت رو بی ارزش میکنی؟جالبه بدونین همین غربی ها که توی بی بندوباری غرق اندیه عکس تواینترنت برای استمنا داشتن که روش نوشته بود(به انگلیسی)استمناخودکشی است یه چیزیادتون نره کلیداستماتنهایی است خدا روفراموش نکنین.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30